Celem naszej akademii w roku 2018 jest rozwinięcie unikalnej akcji edukacji ekologicznej, kierowanej do ludzi młodych oraz tych, którzy czują się młodo.

Głównym wydarzeniem tej edycji ZIELONEGO POJĘCIA jest przeprowadzenie warsztatów dobrych praktyk na terenie eko-osady Brzozówka oraz dwóch konferencji teoretycznych w Gminnym Domu Kultury w Cielądzu.

Akcja ta nie jest jednorazowa, lecz kontynuuje tradycje letnich warsztatów BUDOWNICTWA NATURALNEGO, które odbyły się na terenie eko-osady Brzozówka w latach 2016 i 2017.

Oglądaj:

Chcemy, aby ZIELONE POJĘCIE i towarzyszące im lekcje poglądowe w szkołach, były twórczym promowaniem innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań w zakresie budownictwa naturalnego i mieszkalnictwa, permakultury (ogrodnictwa biodynamicznego), a także zdrowego stylu życia.

Dla naszej Fundacji najważniejszym celem jest poszerzanie świadomości Człowieka i uzupełnianie tej świadomości umiejętnościami praktycznymi. Dlatego zajęcia edukacjji ekologicznej przeplatać się będą z warsztatami rozwoju duchowego.

Uczestników i kibiców naszych zajęć czekają też miłe chwile ze sztuką: koncerty na naszym Amfiteatrze oraz realno-internetowe wystawy plastyczne w Galerii Eko-Brzozówka.

 

Ponadto:

  • od maja do października 2018  odbywają się Warsztaty Budownictwa Naturalnego
  • na początku lipca  – Konopni żeńcy idą w pole!
  • 24-26 serpnia – DOROCZNY ZLOT POLSKICH SPOŁECZECZNOŚCI ALTERNATYWNYCH czyli SPOTKANIE EKO-OSAD, które tworzą oficjalną, ogólnopolską Federację.

 

Zajecia dla młodzieży szkolnej naszego powiaru rawskiego odbywają się w czerwcu i na jesieni. Tak było w październiku 2017 r.: https://youtu.be/YpupAg5Ja9o

 

Zapraszamy!​