WIOSNĘ POWITAĆ… 24 Marca 2018 w Brzozówce robimy to tak: Zapraszamy przyjaciół oraz zainteresowanych tym, co się tworzy w naszej Osadzie i Fundacji na nasz II eko-zlot.

Zaprezentujemy nasze osiągnięcia w budowaniu eko-osady „na surowym korzeniu” i opowiemy o naszych planach.

Zapraszamy też osoby, które mają śmiałe pomysły ale nie mają gdzie ich realizować, w tym wynalazców, którzy chcą zademonstrować swoje prace, twórców sztuki, którzy szukają dobrej scenerii dla swych kreacji artystycznych.

Podzielimy się razem naszą wiedzą i doświadczeniem „mieszczuchów” od 3 lat pracujących na wsi, w konfrontacji z wiedzą naszych przyjaciół mieszkających od pokoleń na wsi. Zapraszamy więc po ZELONE POJĘCIE!

  1. „Czym jest BUDOWNICTWO NATURALNE”? Dlaczego w XXI wieku zachęcamy do budowania z gliny, słomy, łodyg konopii, drewna i kamienia polnego? – inż. architekt Osady Jacek Gałąska, autor ok 50 projektów domów naturalnych
  2. „Dlaczego uprawiamy KONOPIE WŁÓKNISTE”? Jak one służą zdrowiu i budownictwu? Kannabinoidy. Czym jest terapia konopnym preparatem CBD?  Lena Huppert – ogrodnik po SGGW oraz psycholog, promotorka leczenia kannabinoidami , Katarzyna Załuska – konsultant leczenia konopiami, Paweł A. Fijałkowski – zasadźca naszej Osady, Marek Nowicki – uprawiający konopie w naszej okolicy, Robert Kocewicz – inż. współwłaściciel wytwórni materiałów budowlanych i inni.
  3.  Przyjacielska biesiada podczas obiadu przy kominku.
  4. ” Jak lokalnie wytworzyć PRĄD I CIEPŁO z OZE?” Projekty mikro-kogeneratorów i elektrowni domowych zaprezentuje Stefan. M. Rybak inż. elektrotechnik, doradca d/s energetyki naszej Fundacji.
  5. Czały czas: degustacja herbatki konopnej.
  6. Na zakończenie zlotu: Koncert muzyki inspirowanej kulturą Meksyku zagra El Mariachi Gringo!

Zaczynamy o 11.00 w świetlicy wsi Sanogoszcz k. Brzozówki. Następnie przechodzimy do pobliskiej eko-Osady.   WSTĄP WOLNY/WOLNA!    Koszt obiadu: 15 zł

Fundacja Eko-osada Brzozówka i Wiec Osadników Brzozówki