Oto dobry moment, aby zapoznać się i nauczyć metod stawiania ścian ze słomy, jako izolacja. Największy, jak na razie, dom naturalny na terenie naszej Osady, buduje małżeństwo Karoliny i Andrzeja. Budowa weszła w fazę stawiania ścian: Pod dachem zgromadzono ok. 300 kostek słomy z pszenżyta. Słoma jest sucha, co jest ważne dla trwałości ścian. Oto zadaszona konstrukcja domu, gotowa do ustawiania ściany ze słomy:

Począwszy od 11 lipca, do końca miesiąca, możemy poznać technikę budowania takich ścian, mocowania kostek słomy. Jedna z metod przedstawia się tak:

Ponadto można zwiedzić naszą Osadę i poznać zastosowanie gliny do tynkowania, na przykładzie mniejszych obiektów: Kopuły i domku mieszkalnego o powierzchni zabudowy 35 m kw. W domku mieszkalnym latem 2018 wykonane zostały elementy drewniane: strop na fundamencie i podłoga i ściany z kostek słomy.

Zapraszamy na do naszej Osady, zajęcia z budownictwa naturalnego. Czas, zakres i cena do uzgodnienia.

Wiosną i latem jest też całodzienny warsztat permakultury i tworzenia wysokich grządek. Koszt 80 zł od osoby dorosłej. Chętnych prosimy o zgłoszenia.

Zakwaterowanie możliwe jest na naszym eko-biwaku, stanowiska na namioty i campery wyglądają tak: