Latoś pięknie się działo w Osadzie. A jesienne przesilenie, dobry czas na sztukę i białą magię, A więc:

8 września. ROZMOWY Z DRZEWAMI, plenerowy warsztat Weroniki Dąbrowskiej: Wykład w Kręgu Kamiennym, spotkania z starymi sosnami rosnącymi w pobliżu Kręgu, spacer do pobliskiego (1 km) uroczyska z triadą ok 200- letnich dębów. Do nabycia książka Weroniki. Po zajęciach: grzybobranie i degustacja herbatki z konopi. Wieczorne ognisko.

15 września. DZIEŃ SZEPTUCHY – wykład Anny Wołoszyn „Kim jest szeptucha i jak nią się stałam?” Tematy: Rytuały i modlitwy ochronne, rytuały intencyjne. Co to jest klątwa? Co to jest urok? Rytuał na klątwę, zdejmowanie uroku, rytuał oczyszczający, rytuał zabezpieczający od wrogów, zaszept, zamawianie, magia świec, rytuał oczyszczania jajem, techniki energetyczne. Po południu – rytuały indywidualne w Kopule dla osób zainteresowanych. Wieczorem gawędy przy ognisku.

21 -23 września. PRZESILENIE JESIENNEDNI MAGII I SZTUKI: Wernisaż malarstwa intuicyjnego Iwony Kostrzewy w Kopule Brzozówki: Za dnia pokaz obrazów w parku, zas wieczorem w Kopule Brzozówki.

                                                       

Indywidualne sesje i Wieczorny Krąg z Iwoną, która jest uzdrowicelką duchową.

Warsztaty budownictwa naturalnego: Jak powstaje ściana ze słomy? 

28-30 września: DNI KONOPI. Wspólne zbieranie ostatnich wiech konopi z pola. Gawędy: Zastosowanie konopi w profilaktyce zdrowie i leczeniu. Jak budować z materiałów konopnych? Wypowiedzi praktyków i odwiedziny na budowie dwóch budynków naturalnych: 35 m2 i ok.100 m2.

Jak korzystać z tipi? Przy pogodzie bez słoty: warsztat urządzania i dekorowania tego namiotu Indian Ametyki Północnej. Pokaz i sesje indywidualne terapii AMATSU.

29 września: Wieczorem, w Kopule Brzozówki nasza sąsiadka Ewa Kumor recytuje swoje wiersze, w tym ten:

       Nie dziw się zatem wędrowcze,

       jeśli kiedyś na swej drodze,

       napotkasz współbraci oddających pokłon

       płatkom śniegu, słońca promieniom, trawie.

       Rozmawiających z księżycem jak z mędrcem

       a z piaskiem, wiatrem i deszczem

       jak z sędziwym nauczycielem,

       zostań ich i świata wiernym przyjacielem.

30 września: od 12.00 indywidualne sesje z uzdrowiclelem z Estonii – Toomasem Valdenbergiem.

6 października. WARSZTAT MUZYKOTERAPII i KONCERT-MISTERIUM Tomasza Niewiadomego: „Instrumenty archaiczne w terapii i w profilaktyce” – praktyczne zastosowanie dźwięku w harmonii z mapą biolokacji (czterech kierunków, żywiołów i wszelkich sił z nimi związanych). Podczas jednodniowego warsztatu uczestnik zaznajamia się z instrumentami (pochodzącymi ze wszystkich kontynentów) i ich podziałem, celowością w praktycznym zastosowaniu, na co dzień. Równolegle w oparciu o wymiar dźwięku zgłębiamy także strukturę własnej osobowości, to jest: temperament, żywioły czy cechy osobowości.  Dlatego też każdy uczestnik kursu zostanie zaopatrzony w osobista mapę, na której będzie mógł oprzeć się w zgłębianiu wszelkiej wiedzy na ten temat. Zajęcia odbędą się, przy dobrej pogodzie na Amfiteatrze wśród drzew i zaś po południu na sali. Na zakończenie wieczorne misterium muzyczne. Prosimy o zgłoszenia. Zapraszamy osoby dorosłe. Ilość miejsc: 10. Koszt:  170 zł.

7 października, KONCERT „MUZYKA U ŹRÓDEŁ” inspirowany śpiewem flamenco i inną muzyką etniczną, wytstąpi Paweł Listwan- Pablo El Cabra.

 

Do 31 października trwają w Osadzie WARSZTATY BUDOWNICTWA NATURALNEGO dla młodzieży szkolnej. Szkoły i pedagodzy mogą zgłaszać wizyty grup telefonicznie: 506980648 lub e-mailem: witaj@eko-brzozwka.pl