nauka medytacji dla początkujących

Dni 7 i 8 lipca zapowiadają się pięknie: W scenerii pełni lata, wśród zagajników otaczających naszą Kopułę, w pobliżu pólka dojrzałej konopi, odbędą się WARSZTATY MEDYTACYJNE „Uwolnij Siebie”.

Warsztaty Medytacyjne „Uwolnij Siebie” to szereg wykładów i ćwiczeń praktycznych związanych ściśle z tematem istoty medytacji ponadkulturowej. Zapraszamy wszystkich, bez względu na staż i informujemy, że przekonania, religia, czy systemy do tej pory praktykowane nie mają tu żadnego znaczenia. Zajęcia składać się będą z wykładów, sesji medytacyjnych oraz ćwiczeń energetycznych opartych na elementach jogi i qui gong.

Tematem przewodnim będzie STRES i to, w jaki sposób człowiek współczesny, żyjący na co dzień w pośpiechu, może sobie z nim radzić.

Warsztaty medytacyjne "Uwolnij siebie" Brzozówka, medytacja dla początkujących

Przeświadczenie, co do czasu trwania medytacji i rytuałów z nią związanych bywa zwodnicze, gdyż i 5 minut praktyki dziennie może dać wspaniałe efekty.

Praktyka medytacji pomaga w pierwszej kolejności pozbyć się stresu. Przynajmniej 80% naszych lęków dotyczy spraw, na które nie mamy żadnego wpływu. Zrozumienie tego daje trzeźwiejszy ogląd na rzeczywistość dokoła i poszerza możliwości wprowadzania realnych zmian.
Drugi krok spokój i bycie tu i teraz. Następny – zrozumienie siebie. To jak się czujemy, wpływa na to jak się zachowujemy – to z kolei na to jak postrzegają nas inni. Równowaga wewnątrz nas prowadzi do osiągnięcia równowagi ze światem dokoła.
Rosnąca popularność zjawiska medytacji od lat 60 ubiegłego wieku przyciągnęła uwagę także środowisk naukowych. Od tego czasu po dziś dzień przeprowadzane są badania na osobach uskuteczniających ten typ treningu mentalnego. Dowiedziono, że praktyka medytacji ma pozytywny wpływ na strukturę mózgu. Pomaga w opanowaniu negatywnych emocji, takich jak strach i gniew, a także obniża stopień odczuwania bólu. Korzystnie wpływa na koncentrację, zdolność zapamiętywania, reguluje ciśnienie krwi, poprawia pracę narządów wewnętrznych i niweluje napięcie wewnątrzmięśniowe.

U osób regularnie praktykujących medytację zmiany zauważalne w pierwszej kolejności to:
– pozbycie się lęków
– zwiększenie poczucia własnej wartości
– osłabienie lub eliminacja chorób psychosomatycznych
– obiektywne postrzeganie sytuacji
– nabranie dystansu do siebie i otoczenia
– nastanie pozytywnych zmian w życiu pod kątem indywidualnym

Za część praktyczną warsztatów medytacyjnych będzie odpowiadać Konrad Przeradzki, związany z tematem rozwoju wewnętrznego od lat 90.
O część teoretyczną zadba Magdalena, praktykująca czynnie od roku 2006.

Koszt: 100 zł/dzień lub 150 zł/2 dni od osoby.

W cenę wliczone są posiłki wegetariańskie. Nocleg we własnym zakresie na polu biwakowym na terenie obiektu (namioty, campery bądź pod sklepieniem glinianej kopuły) lub w kwaterach agroturystycznych ok. 15 km od ośrodka.