Lato to piękny czas w Przyrodzie: Zioła zyskują pełnię zdrowotnej mocy, dojrzewają zboża, warzywa i owoce. Część marzeń się spełniła, inne nie. To, co się nam udało opiewamy i świętujemy. Szukamy też mocy i inspiracji do dalszych działań. Może nam ich udzielisz?

Najbliższe wydarzenia Festiwalu LATOŚ 2019:

25 -30 lipca wizyta szamanki majańskiej

Simeth Maya poprowadzi oczyszczające ciało i świadomość ablucje w Temazcal      (zwanym też Zumpul-Che) czyli szałasie potów. Także inne praktyki uzdrawiające przy akompaniamencie bębnów i śpiewów. Temazcal jest indiańską tradycją, która pochodzi od pradawnych narodów Mezoameryki. Polega ona na stworzeniu zamkniętej budowli, szałasu. To oczyszczenie duchowe, umysłowe i fizyczne, które dokonuje się w obrębie tego namiotu, który jest zrobiony na podobieństwo łona kobiety albo mistycznego łona Matki Ziemi.

Simeth Maya należy do starszyzny Majów meksykańskich, która w roku 2012 ostrzegała przed błędną i katastroficzną interpretacją jako rzekomego „końca świata” 21 grudnia 2012 roku.                 Faktycznie, był to początek czasów przejścia Ludzi na wyższy wymiar egzystencji, z czego możemy skorzystać, gdy tylko tego szczerze pragniemy i poczynimy starania ku dobru…

Simeth jest upoważniona przez starszyznę swego narodu do reprezentowania ich tradycji i ceremonii w
Europie. Jako strażniczka i kapłanka Świętego Ognia SACERDOTISA – SAHUMADORA została w 2012
roku nominowana do przekazu majańskich tradycji i Świętych rytuałów. Specjalizuje się w historii i
kosmologii Majów opartej, pracuje z Tzolkin – Świętym Kalendarzem Majów . Jako dziedziczka tradycji
Majów, niesie przesłanie starszyzny meksykańskich Majów i wzbogaca tą starożytną kulturą nas, w
Europie, aby obudzić w ludziach wspomnienia o swoich przodkach i reaktywować DNA, łącząc świętą
kobiecość i męskość każdej osoby z WYŻSZYM WYMIAREM egzystencji. Dla tego powołała i jest
prezesem Stowarzyszenia Europe Mexique International, z siedzibą w Lyonie – Francja.
Jej szamańskie imię to BALAM IXCHEL, co dosłownie oznacza: Kobieta-Jaguar Medycyny. Realizowana
przez nią holistyczna, ludowa medycyna Majów od 1996 roku jest uznana przez Światową Organizację
Zdrowia (WHO) za medycynę zapobiegającą i leczącą.

SIMETH MAYA za swe działania pobiera opłaty. Sumy donacji są przeznaczone na koszty imprezy oraz na fundusz Stowarzyszenia Europe Mexique International

MAJAŃSKI SZAŁAS POTÓW ZUMPUL-CHE
Jedna z najstarszych terapii na Ziemi. Pierwszy Zumpul-Che został znaleziony przez archeologów w mieście Palenque datowany jest na ponad 5000 lat. W jego wnętrzu odkryto nawet roślin terapeutyczne: leczące i zapobiegające chorobom.
Ten szałas potów ma za zadanie działać na najwyższym poziomie świadomości. Na płaszczyźnie materialnej pozwala nam rozluźnić się, poprawić samopoczucie i komfort, a uwalnianie z ciała toksyn, na przykład metali ciężkich, eliminuje lęki i niepokoje.
Pozwala osiągnąć głębszą świadomość medycyny oferowanej przez naszą Matkę Ziemię w naturalny i łagodny sposób. Możemy w nim osiągnąć synergię, jednocząc nasze Ciało i Ducha z nową zbiorową świadomością uzdrawiania.
Donacja od 150 zł

Simeth opowie też o swej drodze szamanki i sprzedawać będzie swoje rękodzieło.

A CO, POZA TYM LATOŚ W EKO-BRZOZÓWCE?

Od 11 lipca  lipca do pierwszych dni sierpnia trwa KONOPNA  TŁOKA:  wspólne żniwa: zbieranie i suszenie delikatnych wiech (kwiatostanów) na herbatkę oraz ekstrakt CBD. Wstąp wolny, żniwiarze dostają po torebce zebranego ziela.

Lipiec i Sierpień- warsztaty budownictwa naturalnego. Terminy podamy w miarę zgłaszania się chętnych. W razie uzyskania grantu – wstąp wolny, zaś w jego braku – składka na koszty zajęć.

30  i 31 sierpnia – Dni Solidarności Prawdziwej, czyli gawęda jak to było w latach 1980-1988 i koncert pieśni Jacka Kaczmarskiego i innych bardów Solidarności.

A oto relacja ze startu Festiwalu w dniach Przesilenia Letniego:

   

Wspaniałe jest to, że do Eko-Osady Brzozówka przybywają goście, którzy dają nam w darze:

  1. Swoja naturalną radość (dotyczy to zwłaszcza dzieci i zakochanych par)
  2. Dobre wibracje
  3. Wiedzę, zdobytą w kontaktach z Wiedzącymi, lub własnymi doświadczeniami
  4. Swoją muzykę, poezję i wszelkie inne sztuki

Noc Kupały to słowiańskie święto ściśle powiązane z nadejściem lata. Nazywano ją również Sobótką lub Palinocką. Przypada w najkrótszą noc w roku, zazwyczaj jest to 21 lub 22 czerwca. Dawni Słowianie tego wieczora zapalali ogniska, przy których świętowano przy muzyce i tańcu i w łączności z Przyrodą. My radzi jesteśmy gościom i staramy się im umilić pobyt w Osadzie. Tak wiec 21 czerwca 2019 przybyło do nas dużo gości z różnych stron, w tym z Kalifornii, Meksyku, Nigerii oraz Białorusi. Nasze letnie spotkania rozpoczęła artystyczna chluba gminy Cielądz- zespół pieśni ludowej Cymbarka. Piękne głosy wokalistek niosły się wokoło.   

Po koncercie nastąpiła pierwsza letnia ulewa, więc przeszliśmy pod wiatę, gdzie wieczerzę uświetniły dwie wokalistki Cymbarki oraz ich instruktorka śpiewu. Przyśpiewkom akompaniował akordeonista Władysław z Sierzchów. Ognisko zapłonęło i tak żywioły wprowadziły nas w letnią porę.  

22 czerwca – pojawili się El Gringo Mariachi, czyli Konrad z Dominikiem. Pochodzący nie z Meksyku lecz z Rzeszowa muzycy wykonali dynamiczne przeboje z krainy sombrera. A wieczorem ucztą był koncert „Muzyka wśród Modrzewi„: na białym pianinie ustawionym na naszym amfiteatrze grał Tomasz Szwelnik, któremu towarzyszyła żona Aurelia na instrumentach perkusyjnych. Po koncercie własnie oni najpiękniej grali podczas nocnej sesji bębniarzy przy żywym ogniu.

23 czerwca – był dniem medytacji i innych zajęć, w tym gawędy prowadzonej przez Reginę Sidorkiewicz – inżyniera i pilotki szybowcowej, która ma ogromną wiedzę o polach energetycznych Człowieka i wokół niego.

Pod wieczór odwiedził nas zespół Zołotar z Łodzi: czwórka wspaniałych muzyków grających muzykę słowiańską. Zespół ten współtworzył ś.p. Mirko Fernandez. Wokalistka Ania śpiewała po polsku, ukraińsku i białorusku. Nocna sesja połączyła oba zespoły oraz kilkoro Osadników, wspierających muzyków  śpiewem i bębnami.